Mikä MTG:ssä ottaa eniten päähän?

Aloittaja lithium, 26.03.08 - klo 21:05

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Teroin

M10 draft oli kyllä varsin positiivinen yllätys. Sealed totuttuun tapaan sitä vihoviimistä paskaa.
23:35 <@Rancid-> lekahomo tarjoo muna pystyssä cursecalan foilista
23:35 < ilpo-> mulla on semmonen

23:10 <@teemuhy> surffaan muiden osaamisella

Chaosworm

#181
Lainaus käyttäjältä: kitchenfinks - 07.10.09 - klo 12:09
EDIT: Joo ja päähän ottaa Living Death sekä Yawgmoth's Will..
Sille voi olla syynsä, että Yawgmoth's Will on banaanisoitu kaikissa formaateissa lukuunottamatta Vintagea, jossa se on rajoitettu yhteen.

EDIT: Tulipa tyhmä viesti. Jos yrittäisi keksiä sisältöäkin siihen: Ottaa päähän se, että mistään ei saa Entombeja helposti ja kätevästi.
EDIT 2: Lähes puoli vuotta mennyt jo ihan hyvin, nyt taas yhtäkkiä rupesi aivan mielettömästi inhottamaan Tarmogoyf.
EDIT 3: Tarmoinhotus meni pois.
aka. Awaclus

Kaninsurma

Yagwin ei ole bännissä EDH:ssa, vai olenko väärässä?

Ärsyttää, kun selitetään mitä sattuu "noobeille", vaikka ei itsekkään kyseisestä asiasta mitään tiedetä.

Saimu

Lainaus käyttäjältä: Kaninsurma - 07.10.09 - klo 21:22
Yagwin ei ole bännissä EDH:ssa, vai olenko väärässä?

Ärsyttää, kun selitetään mitä sattuu "noobeille", vaikka ei itsekkään kyseisestä asiasta mitään tiedetä.
Ei taida Will olla bannissa myöskään kaikissa keittiönpöytäformaateissa, who cares. Ei se myöskään ole edes bannissa standardissa tai extendedissa.

Itseänikin vituttaa väärien asioiden selittely tosina. Uskomuksiaan ja olettamuksia saa aina kertoa, mutta täytyy pitää huolta ettei niitä luulla tosiasioiksi.
"Et pysähdy, kun olet väsynyt - pysähdyt, kun olet maalissa."
Triathlonblogini

ScoopArt

Lainaus käyttäjältä: Chaosworm - 07.10.09 - klo 15:10
Sille voi olla syynsä, että Yawgmoth's Will on banaanisoitu kaikissa virallisissa formaateissa lukuunottamatta Vintagea, jossa se on rajoitettu yhteen.

Fixed.

(Olettaen että tuota Chaosworm ajoi takaa. Vaikka näyttäähän tuo olevan Urza Blockissa laillinen myös.)

Chaosworm

Lainaus käyttäjältä: ScoopArt - 07.10.09 - klo 21:33
(Olettaen että tuota Chaosworm ajoi takaa. Vaikka näyttäähän tuo olevan Urza Blockissa laillinen myös.)
Juu, tätähän minä tarkoitin.
aka. Awaclus

deviant

Minä TYKKÄSIN ACR:stä :/

Mjoo, nyt ottaa päähän ettei zendikar ole vieläKÄÄN modossa.
Lainaus käyttäjältä: Reflektio - 13.01.16 - klo 14:34Tarkoitin siis tällä tuumauksella ... idioottimaiseksi laskettavaa

EvilMind

"You have been exalted linfelink with hyper boom negate effect. You just lost -24 life." No mutta aina toi on ollut kuulemma good game. Ähh en mie kädetönmies jaksa veivata gobboja teuraaksi koko ajan.

darksolitaire

Lainaus käyttäjältä: EvilMind - 11.10.09 - klo 13:57
"You have been exalted linfelink with hyper boom negate effect. You just lost -24 life."

Kappas, sait juuri 24 elämää, hyvin sä vedät  ;D