Asia, joka ilahdutti -ketju

Aloittaja lithium, 24.09.09 - klo 17:15

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.


Anssi

Lainaus käyttäjältä: Viikumi - 20.06.13 - klo 02:05
Dragon Age II sai pelattua loppuun, eikä voi sanoa muuta kuin että paras peli pitkään aikaan. Alusta loppuun sellainen fiilis että pelin päätöksillä on vaikutus myöhempiin asioihin. Tätä ei monessa pelissä näe yhtä hyvin toteutettuna. Ehkäpä sitä tulee pelattua vielä toiseen kertaan ja katsottua että minkä verran on päätöksillä vaikutusta...

Pelattiinko me nyt varmasti samaa pelia? Milla paatoksella oli jotain vaikutusta?
Kaikki kortit löytyvät myös Cardtraderistä

Anssi

Kaikki kortit löytyvät myös Cardtraderistä

Willi4m

Ei fätpäkki antanut ihan sitä mitä halusin, mutta ilmeisesti [card]Watery Grave[/card] ja [card]Sacred Foundry[/card] saattavat auttaa niiden haluttujen lappujen hankkimisessa. Ja foili boros gate on hieno dekissä  ;D

Lochness

http://getloadedgo.com/ Dishonouredin ja Doomin kanssa juhannus vietetään.
Lainaus käyttäjältä: Rancid- - 20.01.11 - klo 22:08"infectinfectinfect ps. kortinveto on turhaa limitedissä infectinfect"
Myydään leka/modern käyttiksiä: http://mtgsuomi.fi/listat/Lochness/om/

Masa88

Notpron

Vanha ku mikä, mutta kyllä siitä silti jaksaa ottaa iloa irti!
Deck lists and tournament results are like guns and killing people. The fact that you managed to kill somebody isn't proof that your gun is the best.

yeou

luin kiinalaisen astrologian kirjan uudestaan, joka käsitteli minun vuottani, ja kun luin ne totuudentäytteiset sanat, liikutuin siitä niin hurjasti, että rupesin itkemään katkerasti. yyh, vieläkin tiputtaa.
minusta tuntuu siltä kuin kivi olisi vierähtänyt sydämmeltäni...
joillakin jäljillä ne kiinalaiset on. ainakin suunnilleen.

kaupassa 2 poikaa ja 1 tyttö ikää ns. 10. eikä kukaan mene sanomaan että on pedofiili jos lasten näkeminen ilahduttaa... kieroja ihmisiä tuntuu olevan liikkeellä. harmi. mutta, hauskinta on nähdä mitä tapahtuu kun he ottavat yhteen. sitä kiinnostavampaa toimitusta joutuu etsimään.

no nyt on kaikki hyvin. ruokaa, koulu, loma, kohta loppuu orjuuden peli-aika ja joutuu maalaamaan papereita ajansa kuluksi. vaikka sekin on yhtä hauskaa, ellei pidemmällä tähtäimellä hauskempaa kuin pelaaminen.
millähän muulla sitä täyttäisi..
sekin on hyvin että tulevaisuus näyttää nälän hautakiveltä. jännittää miten käy, on 1 reissu edessä toinen reissu edessä, ja kolmaskin vielä. ei keskimmäinen niin paljon jännitä, mutta ensimmäinen ja etenkin kolmas. kolmas on kuin viimeinen veto. käy kurjasti jos sato jää köyhäksi noiden matkojen jälkeen. sitten alkaisi vähän pelottaa.

ihan rehellisesti ilahduttaa niin monet väärinymmärrykset joista ei sinänsä ole tässä ajassa harmia. muuten väärinymmärrykset kuuluvat päinvastaiseen ketjuun.

viimeiseksi ilahduttaa tuore peti, puhtaat lakanat ja vihdoinkin paikoillaan pysyvä tyyny. tyyny ei aikaisemmin pysynyt paikallaan kun pelkäsin laittaa sen pussiinsa oikein, koska se oli vähän... kaaottinen sisältäpäin

kunnon myräkkä vain puuttuu. sellainen jossa ei ole ukkosta. joko se tai kunnon aurinko joka ei vähän väliä eksy pilveen. minun pitäisi ottaa hiukan sitä herkullista lämpöä, muuten jää luolaliskoksi. haluan olla lohikäärme. lohikäärmeetkin ottavat aurinkoa
ja kun on aurinkolohikäärmeitä...
aiii siitä on pitkä aika kun viimeksi aurinko antoi armoaan minulle, nyt on ikävä.

Ancrawier

Lainaus käyttäjältä: Snowrip - 10.04.11 - klo 20:14
Ja kyllä, maita on vain 30 koska yleensä nostan landia kuin eläin tai en ollenkaan, tiedä häntä miksi.

Kuhagorilla

MM-pussin lähikauppias sai hymyn nousemaan.

Schembo

Hitto kun meni kahvit väärään kurkkuun  ;D

H/W
Myynti/osto
Mie

Common sense-So rare it's a god damn super power

Rancid-

Maailman kannatettavin futisjoukkue, anti-Italia, voitti :)
LainaaTES uses Ad Nauseam more often and ANT uses Past in Flames more frequently.

Grozothgoth

Oli tarkoitus draftata kaveriporukalla, mutta hommat meni aikataulutuksen kanssa reisille, joten päätinkin alkaa kurkistelemaan draftipusseja omia aikojani. Vanhan Ravnican boksista tupsahti käsille kiiltelevä Dark Confidant ja myöskin kiiltokuvainen Sacred Foundry. Olin iloinen.

DevilKnightHawk

Paikallinen porukka melkoisen aloittelijaystävällinen, sain muutamia kortteja ja suojia lahjoituksina :D

Roinisto

Kesäilta suomenlinnassa kera ystävien ja kylmän kaljan.

barros

Päivän draftista pickattu toinen ikioma Slaughter Games ja lekajuntta projektin vääjäämätön matka kohti edistysaskelia oikeaan suuntaansa. Tosin itse draft tilanteessa ei silloiseen Esper rykäisyyn aivan yltänyt se.

Kyseisen kortin historiaakin on silloin tällöin tullut kelailtua ja ns. oma tietämys päätyy Lobotomy:n (Invasion, Tempest) asti. Liekö pidemällekin ulottuva vaikutus kortilla - sen kertokoon osaavammat.
https://mtgsuomi.fi/listat/barros/ Scratching wall with claws.

What I learned there, during those weeks of rehearsal, would serve me for the rest of my life. - J. Huston

Yan

Lainaus käyttäjältä: Rancid- - 28.06.13 - klo 00:57
Maailman kannatettavin futisjoukkue, anti-Espanja, voitti :)

Korjasin tän sulle. :) Ei mua myöskään haittaa, että se oli juuri Brasilia. Ei niin oikeutetun semifinaali voiton jälkeen, täysin ansaittu finaalinöyryytys Pedroille :)

opadei

Seinäjoella Fantasialinnassa olis hauska drafti, vaikken itse kerkiäkkään sinne. Mutta hieno idea minusta, että saa paskararetkin jotain käyttöä  ;D

"20.7 Lauantai "P*sk*-raredrafti. (mtg)
Alkaa klo. 12.00 Hinta 2e.
Jokainen pelaaja tuo tullessaan lajitelman rare/mystic-kortteja. Nipussa pitää olla yhteensä 45 korttia. Samaa rarea saa olla maksimissaan 2kpl. Värien pitää olla jakautunut niin, että jokaista väriä on vähintään 7 korttia. HUOM! Multicolorit lasketaan tähän myös. Loput kortit saavat olla mitä vain, mieluusti artifacteja, multicoloreita ja landeja.
Kaikki kortit kasataan yhteen nippuun, josta ne sitten jaetaan 15 kortin nippuihin, jotka sitten draftitaan booster-draft tyylillä.
Jokainen pelaaja saa/joutuu pitää/pitämään draftimansa kortit.
HUOM! Mikäli et omista tarpeeksi rarekortteja niin ei huolta. 5e lisämaksusta hoidemma homman, eli saat tarvittavat 45 rarekorttia käyttöösi. "

deFreak

Pari mielenkiintoisinta Tuska-bändiä perui viime hetkillä osallistumisensa, hukkasin satasen aurinkolasit ja tällä viikolla on päivystysvuoro vaikka kehitystyötäkin on backlogi täynnä, mutta onpahan krapula. Ja viimeinen työviikko ennen lomaa!

Thalian

#4008
Lainaus käyttäjältä: opadei - 01.07.13 - klo 12:42
Seinäjoella Fantasialinnassa olis hauska drafti, vaikken itse kerkiäkkään sinne. Mutta hieno idea minusta, että saa paskararetkin jotain käyttöä

Formaattihan on mitä klassisin ja oikeasti ihan hubaa hommaa. Aiheesta löytyy turnausrapsakin vuosien takaa Lehtisen Jukan kirjoittamana: http://mtg.bore.org/article.php?id=102

edit: saattaa olla, että Antsyn tuossa draftissa pelaama Dark Depths ei nykyään löytäisi tietään paskararedraftiin...

Kide

Ulkona sataa siinä määrin, että parkkipaikalle on muodostunut yli nilkan syvyinen lammikko. Tampereen kadut tulvivat.
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime.

Pyltsi

Poljin apinanraivolla töistä kotiin tänään 14km ja nippanappa vältin sateen. Suihkusta kun tulin niin satoi jo kaatamalla.

Kide

2œ vuoden kesäloma tulee lopulta päätökseen kun syksyllä alkaa opinnot <3
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime.

duracel

Elvis söi joka päivä raparperisoppaa, kun ei eversti Parker osannut muuta laittaa.
Tätä se dementia teettää. Ei dementia! Ei, ei vaan dementia. Sanoinko mä sen dementian taas? Ei dementia vaan väsymys. Väsymystä tarkoitin. Meni sanat sekasin, kun on tämä dementia. Ei dementia ole minulla! Väsymys on vaan. Väsymys ja dementia. Jumalauta!

finslayer

Tieto koulupaikasta sai suupielet ylöspäin

kivi

Lainaus käyttäjältä: tutka
< kivi> pultti sun, kaks pulttii sun, pultti, fireblast, fork. PÄRT  PÄRT.

JunioRcmf


Hopo

Vaimo pääsi hammaslääkikseen. Tuleva elättäjäni.

Bonuksena ilahduttaa  että voitin lauantaina kaikki porojen legacy 8-man flightit.
Lainaus käyttäjältä: Reflektio - 27.05.14 - klo 17:55
IPU:lle tuli tosiaan heitettyä ääni ..... periaatteet suht kunnossa.

Vito

Paransin frisbeegolffissa Oulun Toppilan radalla ennätystäni 12 heitolla :)

Rancid-

Nimimerkki DoorToNothingnessin allekirjoitus.
LainaaTES uses Ad Nauseam more often and ANT uses Past in Flames more frequently.